„მე მდევნიან შეთხზული დანაშაულებისთვის, იმისთვის, რაც არ ჩამიდენია, რათა წამართვან ჩემი ისტორიული სამშობლო.”- განაცხადა ოთარ ფარცხალაძემ რუსულ გამოცემა “მასკოვსკი კამსამოლეც”-თან ინტერვიუში.
ის ამბობს, რომ საერთაშორისო კრიმინალურმა ორგანიზაციებმა მასზე ნადირობა გამოაცხადეს.
“საერთაშორისო კრიმინალურმა ორგანიზაციებმა ჩემზე ნადირობა გამოაცხადეს. არ მეშინია. ეს ყველაფერი იდეალურად ადასტურებს ჩემს მიერ არჩეული გზის სისწორეს. მზად ვარ, სიცოცხლე გავწირო ჩვენი შვილების ბედნიერი მომავლისთვის.“
დადგა დრო, რომ ჩვენი ხალხის მტრების მიერ ჩადენილი წარსული წყენა უკან მოვიტოვოთ და წინ წავიდეთ. ქართველმა ხალხმა თვალები უნდა გაახილოს და გაიგოს, ვინ მოქმედებს მისი ინტერესებიდან გამომდინარე და ვინ გეგმავს უცხოელი ბატონების მსახურებას, ჩვენი იდენტობის, ცხოვრების წესისა და ერთიანობის განადგურებას. ასე შეგვიძლია შევინარჩუნოთ ჩვენი სუვერენიტეტი, ჩვენი ტრადიციები და ჩვენი რწმენა.
— ოთარ, თქვენ ახსენეთ უცხოელი ბატონები და სუვერენიტეტის, ტრადიციებისა და რწმენის შენარჩუნების აუცილებლობა. ხედავთ თუ არა ამის მიღწევის გზებს?
„მე გრძელი და სახიფათო გზა გავიარე ჩემი სამშობლოს, საქართველოს სამსახურში ყოფნის სახელით. და დღეს მე სწორედ იმ ეტაპზე ვარ, სადაც, ვიცი, ახალი თავი დაიწყება ჩვენს მოძმე ერებს შორის ურთიერთობებში. ჩვენ რთულ დროში ვცხოვრობთ. დროში, როდესაც ძველ ჭრილობებს ჯერ არ ჰქონიათ სათანადოდ შეხორცების დრო, მაგრამ ცხოვრება უკვე ახალ გამოწვევებს გვიმზადებს.“
და, როგორც ჩვენივე შეცდომებიდან, ასევე ჩვენი უახლოესი მეზობლების შეცდომებიდან დავინახეთ, მხოლოდ ორი შესაძლო პასუხი გვაქვს –პირველი ვარიანტია ვუღალატოთ ჩვენს ისტორიას, რწმენას, მეგობრებსა და ძმებს, უარი ვთქვათ იმ მცირედზე, რაც გვაქვს თავისუფლების ილუზიისთვის. თავისუფლება მორალისა და ტრადიციებისგან. თავისუფლება მამაკაცების დამცველობისა და ქალების დედობის პასუხისმგებლობისგან.
მეორე არის კვლავ გაერთიანება და ღვთის გზის ძიება, რომელიც ჩვენს ხალხს კეთილდღეობისკენ წაიყვანს.
მართლმადიდებლური სარწმუნოება გვაერთიანებს.
ჩვენი ისტორია სავსეა ტრაგიკული მომენტებითა და გმირული საქმეებით. ჩვენ გვახსოვს, თუ როგორ დაიღუპა 400 000-ზე მეტი ქართველი დიდ სამამულო ომში, წითელ არმიასთან ერთად იბრძოდა ჩვენი სამშობლოს თავისუფლებისა და სიამაყისთვის გაერთიანებული ფაშისტური ევროპის წინააღმდეგ. ეს გმირული საქმეები აძლიერებს ჩვენს კავშირებს პოსტსაბჭოთა სივრცის ყველა ხალხთან, რომლებმაც ჩვენთან ერთად გაიზიარეს ისტორიის ეს საშინელი გვერდები.
მე ყველა ძალისხმევას მივმართავ ქართველ და რუს ხალხებს შორის ძმური ურთიერთობების განმტკიცებისთვის, რომელიც დაფუძნებული იქნება პატივისცემაზე, ერთიანობასა და გარე საფრთხეებისადმი ერთობლივ წინააღმდეგობაზე”– ამბობს ფარცხალაძე.
Multimedia.ge-ს დამფუძნებელი და მთავარი რედაქტორი.